Bulterier SerwisBulterier Forum Polskie Forum Miłośników Rasy Bulterier

Bewi Dog - BELCANDO

wszystko o suchych karmach

Postprzez Gothika » Śr lut 14, 07 18:36 pm

Buteo napisał(a):Gothika,jaka weterynaryjna?normalnie dostepna w kazdym sklepie,owszem dla psow z problemami zoladkowo-jelitowymi
karmy weterynaryjne jak nazwa mowi sa dostepne u wetow i podawane powinny byc pod nadzorem weta

zawsze mi sie wydawalo, ze specjalne karmy dla psów z jakimis problemami, ewentualnie light zaliczają sie do weterynaryjnych dlatego tak napisalam

Gothika

Postprzez sebik » Cz lut 15, 07 15:56 pm

Ja własnie dzisiaj zamowiłem 15kg

sebik

Postprzez SAURON » Cz lut 15, 07 18:25 pm

Buteo napisał(a):Gothika,jaka weterynaryjna?normalnie dostepna w kazdym sklepie,owszem dla psow z problemami zoladkowo-jelitowymi

Ja bym określiła karmy typu lamb&rice karmami dla wrażliwych psów.

dla problemów żołądkowo jelitowych są diety typu intestinal.

SAURON

Postprzez murdock » Śr lut 21, 07 18:56 pm

Sheida miała krótka przygodę z Bewi Dog Basic i brzydko mówiąc srała dalej niz widziała, a do tego z 5 razy dziennie ( + standardowo w nocy w kuchni ), więc ja mam o tej karmie bardzo złe zdanie.
Chociaż z drugiej strony oddałem ja bratu dla Dalmatyńczyka i on je i służy mu dobrze, więc napewno dużo zależu od organizmu psa.

murdock

Postprzez Bull Position » Cz lut 22, 07 9:46 am

murdock napisał(a):Sheida miała krótka przygodę z Bewi Dog Basic i brzydko mówiąc srała dalej niz widziała, a do tego z 5 razy dziennie ( + standardowo w nocy w kuchni ), więc ja mam o tej karmie bardzo złe zdanie.
Chociaż z drugiej strony oddałem ja bratu dla Dalmatyńczyka i on je i służy mu dobrze, więc napewno dużo zależu od organizmu psa.

Przejście z karmy na karmę może potrwać nawet około tygodnia i nigdy nie powinno się z dnia na dzień podawać nowej , tylko stopniowo mieszając :wink:
Jezeli tak właśnie było podawane, to jest taka mozliwośc , że psinka ma kłopoty z trzustką , albo karma okazała się dla psa zbyt silna.
Może wcześniej podawałeś karmę bardziej dietetyczną i stąd te problemy :wink:.Gdyby takie sytuacje miały miejsce częściej , to polecałabym zbadać kontrolnie trzustkę :?

Jeżeli macie jakieś fachowe i nurtujące Was zapytania do specjalisty od żywienia , to podam Wam adres e-mailowy do Pani weterynarz LUIZY KAS,
która zajmuje się żywieniem psów i dystrybucją karmy Bewi Dog. :D

lukas-wet@o2.pl

Rozmawiałam z Panią Luizą na ten temat i jeżeli są osoby , które mają chęć zacząć karmic Bewi Dogiem, ona chętnie odpowie na każde pytanie i poleci odpowiednią karmę :D :D

Bull Position

Postprzez sebik » Cz lut 22, 07 10:52 am

ja narazie karmie pierwszy tydzien i narazie jest ok zobaczymy jak bedzie :D

sebik

Postprzez Bull Position » Cz lut 22, 07 11:03 am

sebik napisał(a):moja niema jak narazie zadnych problemow odpukac ale wole karmic karmami typu lame&rice

Ostrozność rozumiem :D , ale czy ona sama wystarcza takiemu psiakowi jak bulik :D
Jeżeli mogłabym doradzić to stopniowe mieszanie, tak jak ja to robię z karmą sportową :wink:

Bull Position

Postprzez sebik » Cz lut 22, 07 11:46 am

Pani Elwiro np:

sebik

Postprzez sebik » Cz lut 22, 07 11:47 am

Np:

sebik

Postprzez Bull Position » Cz lut 22, 07 11:59 am

Czy psiak ma alergię pokarmową? Jeżeli nie, to ja na Pana miejscu dokupiłabym Bewi Dog Sport MENU (smaczna bardzo :wink: ) i zaczęłabym, delikatnie po trochu dodawać do jagnięciny z ryżem :lol: Pomieszać stopniowo te dwie karmy.
To tylko moja propozycja :D , wiem ,że sama jagnięcina z ryżem jest za słaba dla bulka , ktory jest wulkanem energii :lol: , a poza tym zima :lol:
Jeżeli psiak ma alergię , to juz zupełnie inna sprawa :roll: :?

Bull Position

Postprzez sebik » Cz lut 22, 07 18:06 pm

No nie niema alergi zobacze bo wtedy kupił bum mniejszy worek i zmieszał

sebik

Postprzez skrzacik » Pt lut 23, 07 9:10 am

karym weterynaryjne jak zaznaczył Buteo rzeczywiście sa dostępne u weterynarza. są sprawdzone. a nie produkowane w fabryce na Ukrainie i sprzedawane na allegro po bardzo korzystniej cenie.zawsze jest wybór- zdrowie psa czy kasa.
rzeczywiście mieszanka jadnięcio- ryżowa jest po pierwsze bardzie wydajna energety. nie obciąza układu pokarmowego, i nie uczula co w przypadku bulików jest istotne. mozna zasiągnąc porady wet.odn.jakiej karmy należy stosować w danym okresie rozwoju psa. Nigdy nie zaszkodzi.Karmy typowo alergiczne z grupy royal"a i eukanuby na problemy skórny podaje się po konsultacji i na jak długo. Mają one jeszcze jedną zaletę nie obciążają ukł. moczowege bulika co jest b. istotne.

skrzacik

Postprzez sebik » Cz mar 08, 07 19:05 pm

Ja chyba powruce do Boscha Belcado nie zabardzo mojej słuzy :x

sebik

Bewi Dog

Postprzez sebik » Pt maja 11, 07 23:34 pm

BEWI DOG Karmił juz ktos tą karmą swojego bullka jestem ciekaw opini na temat tej karmy

Sebik tu jest temat o tej karmie :wink: Mod

sebik

Postprzez Maja G. » Pt kwi 17, 09 14:41 pm

Moja do roku miala gotowane zarelko, potem przeszla na Bewi Dog Lamb&Rice, ze wzgledu na rozne uczulenia. Po 2 latach wyrosla z uczulen i przeszlam na Bewi Dog Basic Croc. Oczywiscie wejscie w sucha karme bylo stopniowe, nie miala problemow z przestawieniem. Nie bylo zadnych problemow zoladkowych. Od 5 lat jest na Bewi Dog i do tej pory bardzo sobie chwale te karme, zreszta polecil mi ja wet, a nie sprzedawca :wink:
Do tego dostaje zawsze jeszcze oliwe z oliwek i czasem zoltko z jajka.
Psy ( amstaffka i sznaucer olbrzym ) moich rodzicow tez sa na Bewi Dogu ( smieszna akcja - woze rodzicom karme z Wroclawia do Lodzi )... i tez sobie chwala.
Od wielu lat tez biore karme z tego samego sklepu wiec po takim czasie kicioru nie wciskaja. W pewnym momencie chcialam przejsc na Acane (sporo pozytywnych opini ), ale gosc w sklepie powiedzial, zebym zostala na Begi Dogu, bo to naprawde dobra karma tylko malo reklamowana.

Ostatnio byla podwyzka karmy - 25kg Basic kosztuje mnie 170zl
"Zwierzęta istnieją dla siebie samych. Nie stworzono ich dla ludzi, tak samo jak czarnych nie stworzono dla białych, a kobiet dla mężczyzn" - Alice Walker

Maja G.
Pomocny wiedzą: 3
Pomocny wiedzą: 3

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Suche karmy