Bulterier SerwisBulterier Forum Polskie Forum Miłośników Rasy Bulterier

ACANA???

wszystko o suchych karmach

Postprzez MadMan » Pn lut 23, 09 15:56 pm

AV napisał(a):A w jakich cenach jest acana :?: Bo byłam na stronie i się dopatrzyć nie mogę.

http://www.acana.com.pl/www/index.php?art=3&cat=17 :)
Obrazek

Obrazek

MadMan
Pomocny wiedzą: 4

Postprzez AV » Pn lut 23, 09 16:46 pm

Dziękować, dziękować :D
No, ale na acane raczej nie wrócimy.
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii- obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi"

Obrazek
AV
Pomocny wiedzą: 3

Postprzez Coyote Ugly » Cz kwi 09, 09 12:24 pm

Moj Kentaki to niejadek od samego urodzenia, probowałam wielu karm poczawszy od Hillsa, royala,eucanuby TOTW z bizonem i skonczylismy własnie na acanie.

bedac na innych karmach nie nabierała masy tak jakbym to chciała, poniewaz jadl tak jakby nie chciał, dwa dni karma była dobra na 3 dzien juz blee i potrafił nie jesc tak 3 dni potem jeden dzien jadł i 3 dni nie, majac psa wystawowego takie głodówki nie wychodza za dobrze.
probowałam dosmaczac, wszytkim co sie dało, poczawszy od tranu, jogurtu miesa, sera, tynczyka czy ryby to konczylo sie tym samym dwa dni dobre reszta juz blee

przeszlismy na acane extremme 20 kg zjadł i juz widziałam efekt, niestety wycofali nam Extreme wiec juz konczymy 2 worek sport i agility, i jestesmy zadowoleni, kentakulec ja je i trzyma wage i widze ze nabiera masy :)

teraz mam ochote cos sporobowac z tej seri bez zboz bo ludziska chwala, zobaczymy jak nam sie spisze.

pozdrawiam

Coyote Ugly

Postprzez Moniq » Wt kwi 14, 09 18:50 pm

Kentaki zapewne potrzebuje dużej dawki białka w karmie , ja chcę tylko wtrącić ,że mój spaślaczek chwali sobie z Acany - Lamb&apple i Grasslands (bez zbóż) . Na razie jednak karmę odstawiliśmy , bo tłusty pan pies jest na diecie i ma zakaz na przekąski .
Obrazek

Moniq

Postprzez amstaf34 » Cz kwi 16, 09 23:54 pm

Tak tylko dodam. Kupiłem ostatnio kocurka rasy maine coon (duży), więc potrzeba też odpowiedniej karmy. Zacząłem standardowo od Royala, ale znajomy przekonał mnie do Acany. Skład rewelacja, ulotka też. Jednak moje zdziwienie wywołały opinie kociarzy na jednym z for hodowców MCO. Ocenili karmę jako jedną z gorszych... :shock: W moim przypadku sprawa rozwiązała się sama. Mój koci odkurzacz odmówił współpracy w przypadku tej karmy. Trudno, ale opinia kociarzy i tak mnie zdziwiła.
Mam w dopie olimpiadę ! Tyle mogę !

amstaf34
Bulomaniak
Bulomaniak

Postprzez Bullwitmo » Pt kwi 17, 09 6:46 am

Widziałem kilka postów o cenach, a więc mały off na ten temat.
W związku z szalejącymi, od zeszłego roku, kursami walut, dystrybutorzy karm na Polskę podwyższyli ceny. Były to podwyżki cen hurtowni dla np. sklepów internetowych (nie mówię tu o cenach dla członków klubów hodowców). Przykładowo, od początku roku, Royal zafundował już 4 podwyżki cen, Hill's - trzy, a Acana (karmy Acana i Orijen) dwie; inne firmy podobnie. Dodatkowo Acana, na przełomie stycznia i lutego, zmieniła asortyment karm Acana, jak również wagę opakowań. Np. popularne kiedyś 15 kg, zmieniły się obecnie w 13,5 kg. Każda dostawa karm z hurtowni, w lutym i marcu, była cenową niespodzianką, ponieważ dystrybutorzy, z reguły, nie informowali o podwyżkach. Wychodziło to na jaw dopiero w czasie rejestrowania faktur. Bywało, że każda kolejna dostawa, tydzień po tygodniu, miała wyższe ceny. Obecnie duże opakowania karm oscylują około 200,- PLN, a specjalistyczne weterynaryjne dochodzą do 300,- PLN.
Witek
Rona [*]
Obrazek
Bullwitmo

Postprzez Coyote Ugly » Pt kwi 17, 09 20:07 pm

no tak ceny szaleja, ale euro spada wiec to mnie cieszy :)

od 2 dni jemy karme rybą (acana) nez zboz... wcina bo nowe wiec smakuje wszystko co nowe :D

zaobaczymy co bedzie za tydzien... jak bedzie jadl z taka sama ochoto to rewelacja.

pozdrawiam

Coyote Ugly

Postprzez Moniq » So cze 06, 09 1:34 am

Jeśli chodzi o Acanę , to zmienili co prawda 15kg na 13,5 kg ,ale można też dostać 18kg worki karmy. Lamb&Apple kupiłam za 199zł -18kg . Głodomór częstuje się nią chętnie ,dlatego wsypuje mu do miski tylko tyle ,żeby dno przykryła . Poza tym uważam ,że Acana ślicznie pachnie :) Gdybym była psem to pewnie też bym się na nią połakomiła .
Na razie z tych co testowałam na panu A. wszystkie pachniały pieknie i smakowały psu.
Obrazek

Moniq

Postprzez cindi2 » Pn lip 06, 09 15:18 pm

moj 6 miesieczny szczyl jadl orijena 13,5 kg dla szczeniaków srednich ras jak sie skonczylo to orijena dla olbrzymich ras teraz kupiłam Acane bo mi cena pasowala za 18 kg , ale baki sa jadowite a kupy tak smierdza ze masakra i pierwsza twarda ale juz 2 koncowe sa miekkie ,bo on tak na 3 razy i w trzech miejscach, nie wiem czy cos nie tak czy poprostu on tak trawi dziwnie jakos....bo w sumie acana ma podobny skład co Orijen z tym ze troszke ubozsza jest w ziólka, z reszta tak naprawde to juz nie wiem czy sie czyms róznia czy tylko opakowaniem i cena..........
Mam do was pytanko czy te smierdzace kupy to norma? bo jak zwali sie w domu to przez sen wszystkich na bacznosc stawia. KLATKE MAM DOPIERO OD KILKU DNI .....i dlatego pisze ze jak sie zwali w domu
mus był klatke kupic bo devastacja mebli i domu kompletna no i problem z kupami na dworzu bo dom to jego rewir i wszystko do domu sie przynosi a dwór jest nudny i pan nie wie po co idzie.Odbieglam od tematu jak zwykle.....a głównie mi chodziło czy ten smród to tak ma byc czy pies ma cos z trawieniem czy ta karma jest nie dobra? Po Orijenie tez smród był.

cindi2
Bulomaniak 1
Bulomaniak 1

Postprzez młodap » Pt sie 14, 09 22:09 pm

Witam! Mam pytanko czy jeśli na ulotce Acany Provincial przy karmie Prairie Harvest i Grasslands jest napisane "dla wszystkich psów i wszystkich stylów życia" to mogę podawać ją swojemu 9 miesięcznemu Uzikowi?

młodap
Bulomaniak 1
Bulomaniak 1

Postprzez cindi2 » So sie 15, 09 23:23 pm

ja nie chciała bym sie madrzyc czy cos bo sama mam watpliwosci , ale przy ostatniej wizycie pani weterynarz orzekla ,ze ta karma nadaje sie dla szczeniaków poniewaz tylko i wylacznie obnizony jest poziom białka ale nieznacznie a w wypadku bulikow to nawet lepiej bo nie obciaza nerek,przeczytala sklad ,akurat moj wcina Acane provincjal pacyfic i powiedziala ze sklad jest nieznacznie rozniacy od karmy dla szczeniat a jezeli szczylek jeszcze dostaje smakołyki czy kostki czyszczace to sie wszystko wyrównuje :lol: Ogólnie to jest ulepszona wersja bez zbórz i wartosci sa odpowiednie dla szczyli dla dorosłych psow juz pod kontola bo karma ma duzego kopa . :twisted:

cindi2
Bulomaniak 1
Bulomaniak 1

Postprzez Tosca » Wt paź 13, 09 18:04 pm

My parę dni temu skończyliśmy 18 kg Acana Adult dog i moje wrażenie ogólne jest dostateczne sierść błyszcząca miękka pies jadł w miarę chętnie to tyle z dobrych rzeczy :) a z tych złych to luźne kupy robione zbyt często , bąki masakryczne :? psu śmierdzi z pyska .
Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji.

Mark Twain
Tosca
Pomocny wiedzą: 2
Pomocny wiedzą: 2

Postprzez MKK » Wt lip 13, 10 21:41 pm

Elza wcinała Acane puppy&junior przez ok miesiąc. Niestety, choć bardzo jej smakowała, nie służyła jej brzuszkowi :(.
MKK

Postprzez agusia_cch » Śr lip 14, 10 6:58 am

Zara strasznie niechetnie jadla Acane, choc kupy byly ok...

agusia_cch

Postprzez cindi2 » Śr lip 14, 10 9:52 am

juz minelo troche czasu jak pisalam ostatni post w tym temacie ale karmienie Acanom skończylo sie zagazowaniem domowników ,luznymi kupami i brzydka skora i to u obydwóch moich psow.Probowalam rózne Acany i niestety efekt byl taki sam . Przeszlismy fazy karmienia i tym i owym a teraz raz jemy Boscha z jagniecina ,a raz Josere Festival, bo psy sie nudza karma to tak zmieniam co kilka miesiecy . Kupska ok,pierdy w normie.
Sanitas Animalum pro salute Homini....

cindi2
Bulomaniak 1
Bulomaniak 1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Suche karmy