Strona 1 z 3

KARMY HOLISTYCZNE

PostNapisane: So kwi 28, 07 11:59 am
przez Zychacz
Bardzo szybki rozwój rynku karm dla zwierząt domowych w Polsce sprawia, że pojawiają się na nim zupełnie nowe produkty, które jeszcze niedawno wydawały się być zupełnie niemożliwe do wyprodukowania. Bez wątpienia nowością na naszym rynku są karmy holistyczne, które obecnie traktowane są jako produkty odrębne od karm z grupy super premium, ze względu na ich unikalny skład i właściwości. Produkowanie karm holistycznych opiera się na zupełnie nowym podejściu do żywienia zwierząt domowych, które zakłada, że karma musi zawierać konkretne składniki pokarmowe i nie wystarcza już, że jest odpowiednio zbilansowana. Idea produktów holistycznych wywodzi się z rozwijającej się na świecie tzw. weterynarii holistycznej, której celem jest kompleksowa opieka nad zwierzęciem, czyli nie tylko utrzymanie jego stanu zdrowia, ale także ograniczenie stresów, zapewnienie dobrostanu, odpowiedniego środowiska życia, właściwych relacji z właścicielem, odpowiedniej higieny i oczywiście odpowiedniego pełnowartościowego żywienia. Dlatego też karmy holistyczne zawierają bardzo wiele różnorodnych składników pokarmowych, a znajdujące się w nich substancje w właściwościach prozdrowotnych nie tylko zaspokajają podstawowe potrzeby organizmu, ale także chronią przed niekorzystnymi zmianami w organizmie. To właśnie różnorodność składników pokarmowych zabezpiecza przed wystąpieniem jakichkolwiek podklinicznych stanów niedoborowych i sprawia, że karma holistyczna jest pokarmem o niezwykle wysokiej wartości biologicznej.

Wraz z rozwojem wiedzy dotyczącej żywienia zwierząt, identyfikowanych jest coraz więcej substancji niezbędnych do ich prawidłowego rozwoju. Karmy holistyczne zawierają te substancje, jednak nie są one dodawane w postaci związków chemicznych, ale znajdują się w naturalnego składnikach wykorzystywanych do produkcji karmy – takich jak siemię lniane, kasza jaglana, żurawina, cykoria, algi morskie, warzywa, jaja itp. Chcąc zapewnić odpowiedni ich poziom w gotowej karmie konieczne jest dodawanie znacznej liczby różnorodnych składników.

Wszystkie składniki karm holistycznych pełnią określoną funkcję dla organizmu zwierzęcia i są niezbędne do jego prawidłowego rozwoju. Poza tym są to składniki, które powszechnie stosowane są także w diecie człowieka, a nie produktami ubocznymi powstającymi przy okazji produkcji żywności dla człowieka. I to także jest cechą karm holistycznych – opierają się na naturalnych, świeżych i jak najmniej przetworzonych składnikach i to stanowi o ich wysokiej pozycji na rynku karm dla zwierząt towarzyszących.

Nie stosujemy BHA (E320) i GALLUSANU PROPYLU (E310) jako środków konserwujących. Pomimo, że są one dopuszczone przez EU do stosowania w środkach żywienia zwierząt to jednak jest zakaz ich stosowania w produktach dla dzieci ze względu na negatywny wpływ na organizm.

PostNapisane: So kwi 28, 07 12:20 pm
przez Zychacz
Najbardziej dostępne na polskim rynku firmy produkujące karmy holistyczne to:

-Biomil (Biomill to najlepsza w Europie sucha karma szwajcarskiej produkcji. Niestety, dla nas Polaków, relatywnie (do naszych zarobków) droga.
To BARDZO sprawdzona karma!
Jeśli tylko możesz sobie na nią pozwolić to naprawdę polecam, bo warto)

-Eagle Pack

-Nutra Gold

-Orjen

-PROPAC HOLISTIC FORMULA

-ANF HOLISTIC

-Chicken Soup

Sami przyznacie ze o karmie BIOMIL nie wiele słyszeliscie albo słyszycie pierwszy raz. Jest to jednak faktycznie elita swiatowego żywienia psów gdzie Royal,Hills i Eukanuba to przy tym sredniak europejski!! Zobaczcie opinie na zagranicznych forach, rowniez bulterierów. Karmy najbardziej znane w Polsce, rozreklamowane( R.C Hills Eukanuba) przyjęte za najlepsze i polecne przez weterynarzy inwestują w kampanię reklamową ogromne pieniądze i weterynarze tez dostaja pieniadze za polecanie tych karm- nie mówie ze sa to karmy złe, bo sa dobre ale jezeli juz rozmaiwamy w kwestii odzywiania to gdyby firma biomil czy ktorakolwiek inna poszła w taką kampanie reklamową to tez było by o nich głosno!! Czas nie stoi w miejscu i prowadzone ciągle badania potwierdzone faktami mówią ze karmy holistyczne sa duzo lepsze od karm premium ,super premium(kwestia nazwy gatunku karmy nie jest jeszcze dobrze ustalona czy beda to karmy pod nazwa superpremium czy odzielnie holistic) .Wiec reasumując jezeli ktos stosuje karmy ktorych mowa niech podzieli sie informacjami na temat tego typu karm, bo wszystkim nam chodzi o to zeby nasze bule miały wszystko to co NAJLEPSZE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PostNapisane: So kwi 28, 07 13:42 pm
przez katstan
A ja bym tak karmy biomill nie chwaliła. Wersja dla seniorów ma tragiczne parametry. Gdybym podała to mojemu staruszkowi wątroba by mu siadła.
Za to mogę pochwalić Chicken Soup. Mojemu psu służy.

PostNapisane: So kwi 28, 07 18:47 pm
przez kamila
My jemy Eagle Packa i też dzięki Bogu narazie służy...

PostNapisane: Pn kwi 30, 07 8:42 am
przez jagna
A Aulina jadła Eagla a teraz Chicken Soupa i obydwie z czystym sumieniem mogę polecić - jestem bardzo zadowolona :D

PostNapisane: Pn kwi 30, 07 11:10 am
przez Zychacz
A jak sprawa wygląda jeżeli chodzi o porównianie z karmami "nie" holitycznymi typu R.C, Hills... itp, jakie zauważyliscie różnice-oczywiście jezeli wczesniej karmiliscie psy tego typu karmami

PostNapisane: Pn kwi 30, 07 11:18 am
przez kamila
wcześniej karmiłam Nutro Choice - nieholityczną dla szczyli, jednak po jakimś czasie uczulila.
Główna różnica - to brak zapaszku z pyska i w naszym przypadku różnica w przyswajaniu, widoczna już po miesiącu.

PostNapisane: Pn kwi 30, 07 18:48 pm
przez Zychacz
A moze miał kotos do czynienie z karmą firmy nutra gold-rownież holistyczną-bo zastanawiam sie nad zmiana z R.C junior maxi na nutra gold puppy

PostNapisane: Wt maja 01, 07 7:57 am
przez katstan
A może zamienisz na Chicken Soup?
Wg mnie Chicken Soup Puppy to jedna z najepszych karm da szczeniąt. Cenowo też wypada super.

PostNapisane: Wt maja 01, 07 10:17 am
przez Zychacz
Faktycznie dużo słyszałem o Chicken Soup i generalnie jak kończy sie wór z karmą to zawsze przychodzi dylemat czy ta sama czy moze inne (spowodowane jest to oczywiście chęcia kupna tego co najlepsze dla prosiaka), a ostatnie artykuły o karmach holistycznych dały mi dużo do myslenia. Jedna rzecz której nie ma w Chicken... to glukozamina ( z opinji wielu dosc istotna jezelic chodzi o stawy młodego bula)

PostNapisane: Wt maja 01, 07 12:05 pm
przez katstan
Glukozamine możesz dawać osobno. Wystarczy kupić w aptece.

Nie mam dobrej opinii o zwykłym RC. Moim zdaniem ta karma nie jest warta własnej ceny. Zmiana na holistyka na pewno wyjdzie psiakowi na dobre.

Re: KARMY HOLISTYCZNE

PostNapisane: Wt lis 30, 10 23:53 pm
przez MKK
Elza wcina aktualnie Magnusson'a dla juniorów. Jeszcze nigdy worek nie był tak obcałowywany, obśliniany i wymamływany ;). Przezornie został przeniesiony wyżej. Teraz jest odbiorcą serenad, bo Elziak siedzi przed półką i do niego śpiewa tęsknie ;). Mam nadzieję że miłość pozostanie na dłużej :D.

Re: KARMY HOLISTYCZNE

PostNapisane: Wt lut 01, 11 20:50 pm
przez sebastiandub
Do mnie przemawia sposób karmienia polegający nie na karmieniu jedną karmą,a częstej zmianie marki(w celu wyrównania niedborów teoretycznie mogących brakować tam składników).W każdym razie co miesiąc będziemy zmieniać markę.z josery wskoczyliśmy na acanę,następna w kolejce jest nutra gold..itd..

Re: KARMY HOLISTYCZNE

PostNapisane: Wt lut 08, 11 12:15 pm
przez MKK
Do mnie - nolens volens - też przemawia, ale tylko dlatego że mała zołza strasznie szybko się wszystkim nudzi :639:
Wpadła mi w oko karma Wolfsblut, czy ktoś to zna?

Re: KARMY HOLISTYCZNE

PostNapisane: Wt lut 08, 11 12:55 pm
przez Agniecha
Ja swoją sukę karmię Biomillem i uważam, że chyba tylko dla alergików ma fajny skład: 27% suszonego mięsa, brak soi, kukurydzy, pszenicy. Wczoraj rozglądałam się za karmą dla dorosłych (dla labradora znajomej) i niestety Biomill Adult Maxi (42% mięsa) czy Biomill Classic Complete (30% mięsa), ale już jest kukurydza i pszenica. Biomill Adutl Sensible więcej ryżu niż mięsa.
Niedługo będziemy przenosić się na inna karmę, dla dorosłych i myślę, że będzie to Orijen (ryby lub dzik) ewentualnie Taste of Wild.