Bulterier SerwisBulterier Forum Polskie Forum Miłośników Rasy Bulterier

Waga i wzrost

wszystko o suchych karmach

Waga i wzrost

Postprzez leprikon » Śr lut 13, 08 11:39 am

Taran ma trzynaście miesięcy waży 25kg wzrost 48cm, nie wiem czy to dobrze czy źle?Taran je suche karmy zaczynał od Royala potem Purina Pro Plan potem Acana,Purina Dog Chow,Bosh trochę tego było.Wiadomo że my nam też znudziłby się cały czas jeden pokarm dlatego jak miał 9 miesięcy musiałem zacząć mieszać karmy---jeden dzień taka drugi taka i tak na przemian,i stoi przed miską popycha ją nosem i się bawi.najwięcej zjada rano o 5tej jak wstaję do pracy a w ciągu dnia jak się mu coś dołoży do karmy np. pokrojonej kiełbasy i wymiesza to je....do czasu aż zniknie kiełbasa.Jeżeli zamiast kiełbasy dodałbym trochę gotowanego mięsa-od razu rzadka kupa.Ogólnie z jedzeniem mam z nim przeboje a na BARF nie mam czasu to nie dieta dla niego dobieranie proporcji itd.itp to jest dobre dla tych którzy siedzą całymi dniami w domu. Pozdrawiam :)

leprikon

Re: Waga i wzrost

Postprzez Złośnica » Śr lut 13, 08 12:07 pm

leprikon napisał(a):Ogólnie z jedzeniem mam z nim przeboje a na BARF nie mam czasu to nie dieta dla niego dobieranie proporcji itd.itp to jest dobre dla tych którzy siedzą całymi dniami w domu. Pozdrawiam :)

ale się uśmiałam :!: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: bo mój pies barfuje od 4 lat a ja w tym czasie pracowałam i nadal pracuję po 8 godzin dziennie a pies nie wygląda na niedożywionego zamora :lol:
Obrazek
Obrazek
Złośnica
Pomocny wiedzą: 5

Postprzez leprikon » Śr lut 13, 08 12:16 pm

może źle napisałem wydaje mi się że żywienie BARF jest pracochłonne i trzeba się na tym znać i mieć czas to przygotowywać i nie twierdzę że na tej diecie czyjś pies jest nie dożywiony !!!!!!!

leprikon

Postprzez Edyta Nowacka » Śr lut 13, 08 12:18 pm

4 opcje
1)zostajesz przy suchej. mały nadal mało je no i nie nabiera masy (purina to świństwo swoja drogą)
2) do suchej ktora stoi w misce dokladasz surowizne w drugiej. Wtedy najprawdopodobniej przestanie jesc sucha - wcale mu sie nie dziwie
3) gotujesz zarcie- wolowina (mieso trzeba zmieniac), ryz, marchewka, por, seler, pietruszka- na takim rosolku- masa roboty tak naprawde. Gotuje tak Bajtkowi ale coraz czesciej dostaje barf :D
4) przestawiasz psa na barf- nie jest z tym tyle wysilku o ktorym mowisz- tym bardziej jak pies jest starszy. co innego szczenie ktoremu trzeba mieso podawac obrobione

Moja matka przeszla na barf- wczesniej karmila Astona Purina- efekt byl taki ze maly nie jadl, w ogole zrobil sie niejadek- teraz juz przybral kilka kilo i w koncu zaczyna zachowywac sie jak pies
Obrazek

Obrazek

Edyta Nowacka

Postprzez Złośnica » Śr lut 13, 08 12:22 pm

leprikon napisał(a):może źle napisałem wydaje mi się że żywienie BARF jest pracochłonne i trzeba się na tym znać i mieć czas to przygotowywać i nie twierdzę że na tej diecie czyjś pies jest nie dożywiony !!!!!!!

no właśnie...wydaje ci się to dobre określenie :wink: zwłaszcza, że nie masz już szczyla więc kombinowania nie jest wiele.

A kwestia tego czy dobrze wygląda na suchej podając same parametry...to już było dyskutowane wiele razy. Bez zdjęć niewiele da się powiedzieć. Jeden będzie wyglądał dobrze inny źle. Po 25 kg to ważą suki a nie psy więc chyba troszke za mało.
Obrazek
Obrazek
Złośnica

Postprzez Ulti » Śr lut 13, 08 14:42 pm

cholipcia jakiś pręgus ma tak samo na imię jak mój łobuz :?
Myślałam, że tylko ja mam takie "poronione" pomysły :)

Pozdrawiamy imiennika :)

PS sory za off

Ulti
Pomocny wiedzą: 3

Postprzez Edyta Nowacka » Śr lut 13, 08 14:45 pm

to nie poroniony pomysł tylko popularna nazwa :lol: :lol: :lol:
ty lepiej szybko zmień bo taranów to jeszcze spotkasz
Obrazek

Obrazek

Edyta Nowacka

Postprzez MiMi » Śr lut 13, 08 15:05 pm

wiele buli na suchej w okresie -nastu miesiecy wyglada szczuplo, bo nie chce jesc kulek. my, barfowcy nie mamy takiego problemu, ani z wygladem w tym wzgledzie, ani z apetytem :D

MiMi

Postprzez Beata » Śr lut 13, 08 20:00 pm

jakośnie mam przekonania do suchej karmy.............Luśka takowa dostawala dopuki nie przeczytalam tego i owego(brr)
więc żre mięcho i kości i dalaby się za to pokrajać............
i nie zauważylam żeby to było pracochłonne po prostu kupuje, dzielę na pojemniki i codziennie po moim przyjćiu z pracy około 17 dostaje żarło z pojemnika
jest naprawdę duża

o wiele za duża moim zdaniem, więc od pól roku dostaje okrojone porcje
:wink:

wzrost w kłębie na dzień dzisiejszy 52 cm i niestety................ 35 kg żywej wagi.ma 2, 5 roku................jest na surowiźnie od 7-8 miesiąca życia

Beata

Postprzez MiMi » Śr lut 13, 08 20:44 pm

o matyldo! :lol: 35 kg? LOL tyle to nawet moja pyzai chyba w ciazy nie miala z 10 szczyli haha

ale ona jest duza czy gruba, bo to roznica :wink:

MiMi

Postprzez Edyta Nowacka » Śr lut 13, 08 20:57 pm

to jest nic 8) znam panią z suką 42 kilogramy
Obrazek

Obrazek

Edyta Nowacka

Postprzez MiMi » Śr lut 13, 08 22:00 pm

ale chyba nie bul? :lol: :lol: :lol:

MiMi