Bulterier SerwisBulterier Forum Polskie Forum Miłośników Rasy Bulterier

Brit (ten zwykły)

wszystko o suchych karmach

Brit (ten zwykły)

Postprzez chochou » So lis 07, 09 12:49 pm

Jestem ciekawa Waszych opinii na temat Brita tego zwykłego w niebieskich worach(nie care), bo zdecydowalismy zamowic go Rabinowi. Do tej pory jadł Acane lamb&apple, po ktorej jako wykastrowany piecho znacznie tyje. Ale poza tym karma wydaje sie idealna, sklad chyba nie ma duzej konkurencji wsrod karm tej ceny. niestety light&fit wychodzi jeszcze drozej, wiec sprobujemy czegos tanszego-moze tez zda egzamin. Brit light&senior jest zaskakujaco duzo tanszy (karma sprowadzana z Czech,moze stad ta niska cena?) a sklad przyzwoity - porownywalny ze skladem drozszych, bardziej znanych karm. Niepokoi glownie zawartosc alergennej pszenicy..
link do produktu:
http://www.krakvet.pl/brit-light-senior-15kg-p-3146.html

Ktos z Was probowal tej karmy??

chochou
Bulomaniak 1
Bulomaniak 1

Postprzez CASIA » So lis 07, 09 13:07 pm

moje trzy jedzą co jakiś czas brita(adult,adult LB,junior,L&R,activ) i nic im nie jest tzn. sierśc ok,kupki też baków zabijających nie stwierdzam i jak na swoją cenę jest dość przyzwoita;)

jedyne co zauważyłam to po wersji activ piły więcej niż zawsze

z tym że u mnie psy mają co worek zmieniane żarcie czyli raz to jest acana,nutra,belcando,hussa,totw albo inny jeszcze wynalazek w zalezności od pory roku i tego czy psy są w treningu czy nie :wink:
CASIA
Bulomaniak 1
Bulomaniak 1

Postprzez chochou » So lis 07, 09 16:52 pm

fajnie maja,nie mogą sie znudzic:D wiec skoro nie ma negatywnej reakcji przy przekjsciu np z acany czy jakiejs innej 'lepszej' karmy,to chyba sie nie obawiam - probujemy;]

chochou
Bulomaniak 1
Bulomaniak 1

Postprzez chochou » Wt lis 17, 09 16:03 pm

jestesmy na nowej karmie juz prawie tydzien..no i dopiero teraz kupy zaczynaja wogole troche przypominac kupy, przez pare dni śmierdzące bąki i okropna biegunka, łącznie z kupą w domu (tzn czymś podobnym do kupy). takie sensacje ponoć normalne przy zmianie karmy, ale nam nie zdarzylo się jeszcze w takim aż stopniu. zobaczymy co będzie dalej. a poza tym karma smakuje (ale Rabinowi wszystko smakuje), granulki są fajne bo duże z dziurką, ale bardzo suche.

chochou
Bulomaniak 1
Bulomaniak 1

Postprzez CASIA » Wt lis 17, 09 16:27 pm

każdy pies inaczej reaguje na zmiane karmy i nigdy nie wiadomo na co się szykować ;)
CASIA
Bulomaniak 1
Bulomaniak 1

Postprzez Ola » Wt lis 17, 09 18:11 pm

My właśnie skończyłyśmy worek Brit activitity :)
Co prawda na początku chciałam zmieniać, bo przez pierwsze 3 tygodnie bąki były okrutne, rozwolnienia przy zmianie karmy Bastia nigdy nie miała, ale przy zmianie na brita stolec nie był nawet luźniejszy. Sierść całkiem niezła, nie wychodzi uczulenie.
Moi znajomi karmią 5 psów (Alaskana, Collie, BC, Ozika i Bichona) i wszystkie mają się świetnie :)
Jeśli chodzi o skład- wg mnie niezły. A że pszenica... cóż wszystko może być alergenne. Moja suka jest uczulona np. na Royal Canin hypoalergenic :roll:
Chciałam zmieniać na Bosch z Rybką, ale skład nie jest powalający. Teraz mam Royal Canin osteo&joints na 1,5 tyg, bo niestety brak kasy na nowy wór papu, ale jak już zapełni się portfel wracamy do brita :)
A że tania? Czeska, nie rozreklamowana. W cenie worka Pedigree a jakość Profilium. Tyle robi marketing.... :?
Obrazek

Ola
Pomocny wiedzą: 3
Pomocny wiedzą: 3

Postprzez chochou » N gru 06, 09 13:01 pm

no wlasnie, racja. po dluzszym karmieniu nie ma juz problemow, kupy sa jzuz normalne, nie ma okrutnych bakow, nic nie niepokoi. w ostatnim czasie spadl apetyt, ale trudno powiedziec, czy karma nie smakuje. przy polaniu oliwa czy jogurtem smakuje zawsze;]. tak wiec mimo pozcatkowych klopotow, zdecydowanie polecam na dluzsze stosowanie.

chochou
Bulomaniak 1
Bulomaniak 1

Powrót do Suche karmy