Bulterier SerwisBulterier Forum Polskie Forum Miłośników Rasy Bulterier

Strupy i wypadająca sierść

czyli mój chory bulik - pytania, rady, sugestie, pomoc.

Re: Strupy i wypadająca sierść

Postprzez cezaryna2 » Cz sty 20, 11 19:25 pm

Zmień wetreynarza, na normalnego a nie jakiegoś koniowała co może świnie kastruje. Jeżeli ejst nużyca to w wyciśnięytej z ranki cieczy musiałby widzieć przez mikroskop nużeńca a on widział wielkie "G" bo mikroskop miał w łapach na studiach , jak wogóle je skończył. A ten preparsat, wejź na stronę calwity i tam kupisz ten specyfik bez problemu. Na początek dwie tabletki dziennie rano i wieczorem a jak ustąpi gronko to po jednek dziennie prze dwa tygonie. I napisz jaki antybiotyk ci zaplikował wet, bo nie pokazałaś antybikogramu.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
cezaryna2
Bulomaniak
Bulomaniak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Wt sty 04, 11 16:46 pm

Re: Strupy i wypadająca sierść

Postprzez Agniecha » Cz sty 20, 11 21:30 pm

Obrazek

Zinnat i Detreomycyna 2%
Avatar użytkownika
Agniecha
Bulomaniak 2
Bulomaniak 2
 
Posty: 359
Dołączył(a): Cz wrz 23, 10 12:18 pm
Lokalizacja: Reprezentacja 71

Re: Strupy i wypadająca sierść

Postprzez cezaryna2 » Pt sty 21, 11 19:09 pm

Widzę ten antybiogram. Więc cefalosporyna to błąd i kosztowny. Myślę ze nieda rady jak u mnie i innych. Proponuję ci udać się do weta i niech ci sprzeda Amotaks-polski lek z amoxycykliną na co jeste też wrażliwy gronkowiec twojego psa. To tanie i dobre tabletki,. ale nie dawaj ich wcześniej jak nie złatwisz sobie paraprotexu bo szkoda czasuy. RAzem. te dwa leki- dwa tygodnie i do końca życia pies i ty macie spokój z gronkowcami, i koniowałami.
Agniecha. Jeżeli mogę tak napisać. Trochę odwagi i wiary w siebie i swoje umiejętności.Jeżeli masz bulteriera to musisz mieć te cechy. A do weta chodzi się tylko na szczepienia i czasami po diagnoze bo nie masz w domu mikroskopu.
Zresztą prawdziwych wetów jak lekarzy jest garstka -reszta to konowaly. Bo być super stydentem i mieć same piątki to nie znaczy ze rozumie się zwierzaki i ich bolączki.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
cezaryna2
Bulomaniak
Bulomaniak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Wt sty 04, 11 16:46 pm

Re: Strupy i wypadająca sierść

Postprzez paula15181 » Wt sie 06, 13 14:52 pm

Dzięki temu forum mam nadzieję, że uda mi się pomóc mojemu bullowi!
Posłuchałam Was i poszłam do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zapytać czy zrobią mi takie badanie na gronkowca.. akurat, że miałam tam staż babki mi wykonały wraz z antybiogramem.. pobrałam wymaz po zdrapanym strupku i okazało się, że rzeczywiście wyszedł gronkowiec! Staph. aureus - wzrost b.obfity... i dodatkowo co lepsze wyszła jeszcze bakteria Pantoea!
A objawiało się to wszystko już dawnym wylizywaniem łap (aż robiły się czerwone), na pachwinach miał tak czerwone jakby był poparzony jakąś pokrzywą.. (co moja mama myślała, że pies jest za gruby i po prostu sobie tam obciera skórę), od kilku tygodni zaczęły pojawiać mu się właśnie strupy w okolicach karku i "polików"... obficie wypada mu sierść! masakra po prostu, nie idzie nawet psa pogłaskać, bo zaraz kępy sierści na podłodze leżą... no i pewnie strasznie go to wszystko swędziało, dlatego kilka razy dziennie się drapał, kulał na plecach..
W piątek idę do weterynarza dopiero jak te gorączki opadną... bo niestety mój bullasty nie lubi weterynarzy więc trzeba zakładać kaganiec ;) a żeby w gorączce się z tym nie męczył, pójdę jak się ochłodzi.. pewnie weterynarz zdziwiony będzie, że przyszłam od razu z wynikami gronkowca i na własną rekę robiłam, no ale lepsze to niż, szpikowanie mojej białej pociechy antybiotykami, które w ogóle nie pomagają.. a jakiś czas temu miał wypryski na skórze..takie zgrubiałe jakby od ugryzienia komara i weterynarz stwierdził przebiałczenie.. ja podejrzewam, że mogły to już być początki gronkowca.
Tylko zastanawia mnie to, skąd się jemu to wzięło ? Jak nad żadne jeziora nie jeździmy.. kąpie się tylko latem w swoim baseniku na działce.. nie wiem.

paula15181
Bulomaniak
Bulomaniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt sie 06, 13 14:42 pm


Poprzednia strona

Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron