Bulterier SerwisBulterier Forum Polskie Forum Miłośników Rasy Bulterier

UWAGA KLESZCZE!!!

czyli mój chory bulik - pytania, rady, sugestie, pomoc.

Postprzez Złośnica » Cz lip 10, 08 19:48 pm

Pytałam o Frontline mojego weta. Twierdzi, że to prawda. Dlatego na rynek wprowadzono nową wersję Frontline Combo.
Ja u swoich psów stosuje Fiprex i póki co nie narzekam. Mam też w zapasie obrożę Preventic ktorą można stosować razem ze spoot-onem.
Obrazek
Obrazek
Złośnica
Pomocny wiedzą: 5

Postprzez bauz » Pt lip 11, 08 8:22 am

emara napisał(a):Moja Mała została potraktowana frontlinem i jak do tej pory nic się do niej nie przyczepiło, więc chyba nie do końca to prawda, że nie działa ;)

Emilko - nie działa, czy raczej słabo działa. Nie ryzykuj, kup Advantix. Chyba nie czcesz, by przez p...go kleszcza doszło do najgorszego...
Pozdrawiam Cię.

bauz

Postprzez Dusiek_15 » N lip 20, 08 16:48 pm

ostatni jakos na poczatku czerwca moja sunka nie jadla nic przez 4 dni ciagle wymiotowala potem jak juz nie miala czym to jakas pina i chyba slina ;/ pojechalismy do weta i dostala 5 zastrzykow i kroplowke i dwa dni pozniej tez jezdzilismy na kroplowke po tych dawkach sie polepszylo i sie okazalo ze to wlasnie od kleszcza ;/ dobrze ze tylko tak sie to skonczylo

Dusiek_15

Postprzez Jaga » Cz lip 31, 08 16:37 pm

http://www.tridacna.republika.pl
Obrazek
Prawd jest tyle ile doop - każdy ma swoją!
Jaga

Postprzez Sylwia K » Cz lip 31, 08 19:47 pm

Nasz Borys raz w żuciu miał kleszcze który wkręcił mu się (wbił czy jak to sie nazywa) zazwyczaj to tylko po nim łażą (bo jest odkleszczany i oglądany i czesany po spacerkach) ostatnio jakoś nie znajdujemy na nim kleszczy, i to od kilku tygodni...

Sylwia K
Pomocny wiedzą: 3

Postprzez Dorota » Pt sie 01, 08 13:28 pm

Pierwsze słyszę by frontline był wycofywany z lecznic bo jest nieskuteczny,a weci polecali advantix,a zamawiam w hurtowni przynajmniej 3 x w tyg.
Prawda jest taka,że lekarz poleca to do czego sam jest przekonany czy to przez przedstawiciela,sympozjum,czy doświadczenia własne i nie ukrywajmy to na czym najlepiej zarabia.A fronline combo jest wprowadzany tak jak każdy nowy preparat dlatego,bo być może sporo osób uzna,że jak nowy to bardziej skuteczny i kupi i firma Merial i tak będzie do przodu 8)

Dorota

KLESZCZYSKA....

Postprzez cindi2 » Wt lip 07, 09 21:44 pm

znalazłam u malucha kleszcza, łeb mu zostal,ale ogulnie byl jakis wyschniety ,nie nazarty .Co robic? Bo juz teraz to mam stracha.

cindi2
Bulomaniak 1
Bulomaniak 1

Postprzez emara » Wt lip 07, 09 22:19 pm

Zabezpieczasz czymś swojego bulka przed kleszczami :?: Polecam Frontline, łagodny i skuteczny. Jeśli została główka przy wyrywaniu potwora, to ja bym wydłubała igłą ile się da i przemyła spirytusem. Tak robię, gdy mi się to przytrafi u bulby, a ostatnio też na sobie robiłam ten zabieg ;) I obserwuj to miejsce, czy nie robią się jakieś zmiany.
Obrazek
Kocham Cię mój Haszulku [']['][']

Obrazek

emara
Pomocny wiedzą: 4

Re: KLESZCZYSKA....

Postprzez CASIA » Wt lip 07, 09 23:12 pm

cindi2 napisał(a):znalazłam u malucha kleszcza, łeb mu zostal,ale ogulnie byl jakis wyschniety ,nie nazarty .Co robic? Bo juz teraz to mam stracha.

jodyną przetrzyj to co zostało i nie grzeb nic-taką radę dostałam od weta kiedy spanikowana przyszłam po wydłubaniu z suki trupka kleszcza,jodyna zrobi miejscowy odczyn zapalny i ciało wyrzuci obcego :twisted:
CASIA
Bulomaniak 1
Bulomaniak 1

Postprzez emara » Wt lip 07, 09 23:16 pm

dobrze wiedzieć z tą jodyną :)
Obrazek
Kocham Cię mój Haszulku [']['][']

Obrazek

emara

Postprzez cindi2 » Wt lip 07, 09 23:21 pm

a jodyna normalnie dostepna? bo dzisiaj jak poprosilam o nifuroksazyd to pani w aptece potraktowala mnie narkmana albo innego wyludzacza az mi było głupio i juz mialam pojechać po mlodej pani jak po jelonku, BO moj psiak meczy sie od 1 w nocy a ta jakies melanze

cindi2
Bulomaniak 1
Bulomaniak 1

Postprzez CASIA » Wt lip 07, 09 23:23 pm

jodyna dostępna bez problemu w maciupkich buteleczkach brązowych-tylko jak wiadomo jodyna zostawia kolor na skórze przez 2-3dni ;)
CASIA
Bulomaniak 1
Bulomaniak 1

Postprzez Bullwitmo » Śr lip 08, 09 9:07 am

cindi2 napisał(a):jak poprosilam o nifuroksazyd to pani w aptece potraktowala mnie narkmana

... bo nifuroksazyd jest na receptę.

Smectę mu daj - jest ogólnie dostępna :!:
Na początek możesz podać jedną saszetkę i zobaczyć czy będzie poprawa.
Tu jest o tym wiecej:
http://www.fabrykazdrowia.pl/info/smect ... z-533.html
Witek
Rona [*]
Obrazek
Bullwitmo

Postprzez Moniq » Śr lip 08, 09 9:14 am

cindi2 napisał(a):a jodyna normalnie dostepna? bo dzisiaj jak poprosilam o nifuroksazyd to pani w aptece potraktowala mnie narkmana albo innego wyludzacza az mi było głupio i juz mialam pojechać po mlodej pani jak po jelonku, BO moj psiak meczy sie od 1 w nocy a ta jakies melanze

Odpowiednikiem Nifuroksazydu bez recepty jest ENDIEX
http://www.doz.pl/leki/p4665-Endiex
Obrazek

Moniq

Postprzez Paniusia_Bullusia » Śr lip 08, 09 23:10 pm

Nifuroksazyd w dawce 200mg jest bez recepty, a 100mg na receptę- nie bardzo rozumiem dlaczego, skoro dawka jest slabsza???? :shock: Endiex zawiera rowniez 200mg nifuroksazydu, ale ja zdecydowanie optuje przy oryginale, czyli Nifuroksazydzie...
Obrazek

Paniusia_Bullusia
Bulomaniak
Bulomaniak

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie