Bulterier SerwisBulterier Forum Polskie Forum Miłośników Rasy Bulterier

Proporcje wagowe przy zmianie diety na BARF

Tematy dotyczące Biologically Appropriate Raw Food

Proporcje wagowe przy zmianie diety na BARF

Postprzez JonSnow » Pn cze 30, 08 15:41 pm

Proszę o dopisywanie się osób, które zmieniły dietę na BARF.
Temat ma dotyczyć proporcji wagowych, które powinno się utrzymać w diecie, aby pies nie przytył na BARFie.

Doświadczyłem tego z rudą, gdzie osiagnęła ona niebotyczną wagę prawie 29 kg (przy 25-26 normalnej). Teraz dość drastyczną dietą, góra 40 dkg jedzenia dziennie udało mi się odchudzić ją do 28 kg. Do zrzucenia jeszcze 2 kg co najmniej - przez pewnie najbliższe 2 miesiące. Zwiekszenie dziennej porcji ruchu nie wchodzi w rachubę (chore serce).

Itek - jadł około 55 dkg dziennie od 2 tygodni. Przytył około 80 dkg-1 kg, porcja dzienna została zmniejszona do 45 dkg.

Obie suki chore na serce, wiek 8 lat, nie ruszające się zbytnio na dworzu (z powodu serca), Bajtek jest bardziej ruchliwy od Itka. Spacery dzienne około 1,5-2 h dziennie, tempo emerytalne.

Właściwa dzienna proporcja wagowa BARFu dla starszej suki, wagi około 25 kg, mało ruchliwej, aby nie przytyć to 40 - 45 dkg.
Ostatnio edytowano Pn cze 30, 08 21:05 pm przez JonSnow, łącznie edytowano 1 raz
Zstąpił z nieba Archanioł Gabryiel
Z mieczem w dłoni
I białym bullem u boku...

psi behawiorysta http://www.dobrypies.eu
Avatar użytkownika
JonSnow
Pomocny wiedzą: 5
Pomocny wiedzą: 5
 
Posty: 982
Dołączył(a): Cz lip 06, 06 10:44 am
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Złośnica » Pn cze 30, 08 20:29 pm

okej, ale jakie masz proporcje RMB do PPWO :?:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Złośnica
Pomocny wiedzą: 5
Pomocny wiedzą: 5
 
Posty: 1794
Dołączył(a): Śr lip 05, 06 20:35 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez JonSnow » Pn cze 30, 08 21:03 pm

W granicach standardowych 60% RMB, 40% PPWO.
Zstąpił z nieba Archanioł Gabryiel
Z mieczem w dłoni
I białym bullem u boku...

psi behawiorysta http://www.dobrypies.eu
Avatar użytkownika
JonSnow
Pomocny wiedzą: 5
Pomocny wiedzą: 5
 
Posty: 982
Dołączył(a): Cz lip 06, 06 10:44 am
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Edyta Nowacka » Cz lip 03, 08 20:07 pm

Agnieszka tez tyła przy porcjach 60-70 dkg
przy obniżeniu do 40-50 dkg było ok
i zaleznie od aktywności. Jak był czas emerytalny było tycie na potęgę.
W tej chwili jest juz norma ale i aktywnośc większa. 40 dkg wystarczy, za to nabiału, warzyw i owoców więcej.
Laski (widocznie i te psie) maja problemy z tyciem.. :lol: :lol: taki los 8)

a dla Bajci i Itka proponuje zamówic mega wielkiego piłasa fitness na wieczorne zrzucanie nadprogramowych kilogramów. W końcu każde obciązenie to dla nich gwóźdz w serce i stawy wiec trzeba uważac :)
Obrazek

Obrazek

Edyta Nowacka
Pomocny wiedzą: 5
Pomocny wiedzą: 5
 
Posty: 2720
Dołączył(a): Pt cze 01, 07 16:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez JonSnow » Cz lip 03, 08 23:18 pm

No niestety taka zabawa piłką byłaby w obecnym stanie chyba ostatnią w ich życiu :? Bardzo się pogorszyło z sercem, mam nadzieję, że pan Bóg da mi się jeszcze trochę nacieszyć swoimi psami.

Bajtek stracił nawet zainteresowanie małymi piłkami na dworzu (które kochał), za wyjątkiem opcji machania gałązką - a to wyczerpujące zajęcie (dla mnie), przerzuciliśmy się na zabawy dużą butelka po wodzie na lince, ale naprawdę krótkie 5-10 min i do domu, coby serducho wytrzymało.

Mam tylko nadzieję, że jak upały zelżą, to się choć trochę im poprawi.

Białej damie na spacerach brakuje tylko laski, ciemnych okularów i mogła by grać babuleńkę na pasach w reklamie Snickersa.

Także zrzucamy wagę tradycyjnie - mniej jemy :roll: , wszyscy toje (ja też, bo mam problemy z wiązadłami krzyżowymi)
Zstąpił z nieba Archanioł Gabryiel
Z mieczem w dłoni
I białym bullem u boku...

psi behawiorysta http://www.dobrypies.eu
Avatar użytkownika
JonSnow
Pomocny wiedzą: 5
Pomocny wiedzą: 5
 
Posty: 982
Dołączył(a): Cz lip 06, 06 10:44 am
Lokalizacja: Szczecin



Powrót do BARF ogólnie- pytania i odpowiedzi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość