[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
Bulterier Forum • Zobacz wątek - straszny gryzon ciezko go poglaskac
Bulterier SerwisBulterier Forum Polskie Forum Miłośników Rasy Bulterier

straszny gryzon ciezko go poglaskac

pytania i rady czyli: bulik dobrze wychowany, bulik kulturalny.

Postprzez Szajba » Pt paź 22, 10 17:42 pm

Avec L'Amour KIA Sunflower Power

Szajba
Pomocny wiedzą: 3
Pomocny wiedzą: 3
 
Posty: 294
Dołączył(a): Śr maja 19, 10 18:18 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Paco » Pn paź 25, 10 19:39 pm


Paco
Bulomaniak 1
Bulomaniak 1
 
Posty: 98
Dołączył(a): Cz wrz 30, 10 18:58 pm
Lokalizacja: Wrocław/ Horsens DK

Postprzez Szajba » Pn paź 25, 10 23:20 pm

Avec L'Amour KIA Sunflower Power

Szajba
Pomocny wiedzą: 3
Pomocny wiedzą: 3
 
Posty: 294
Dołączył(a): Śr maja 19, 10 18:18 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Natalia » Wt paź 26, 10 7:56 am



Dragulcowe perypetie - viewtopic.php?f=32&t=4899&start=135

Is it true that Bullteriers grab and hold on? YES But what they most often grab and refuse to let go of is your heart.
Avatar użytkownika
Natalia
Bulomaniak 4
Bulomaniak 4
 
Posty: 970
Dołączył(a): So mar 06, 10 9:36 am
Lokalizacja: Warszawa/Ie

Re: straszny gryzon ciezko go poglaskac

Postprzez Paco » Śr lis 10, 10 15:10 pm

Witam ponownie, dzis moj bulion bardzo mnie zaskoczyl:( niepozytywnie... zawsze gdy jemy, pies wskakuje na nasz dosc niski stół przednimi łapami i dobiera sie do naszych talerzy. zawsze lapie go wtedy za obroze i odciągam a dzisiaj byla masakra! Gdybym nie byla pewna ze ma szczepienie przeciw wsciekliznie to pomyslala bym ze ją ma;/ złapałam go jak zwykle za obroze tzn nie zdarzylam bo rzucił sie na mnie, zlapal mnie za reke. Nic mi sie nie stalo bo miałam gruby polar. Jeszcze nigdy nie słyszałam zeby tak warknoł i nigdy wczesniej sie tak nie zachowywal. Sytuacja powtorzyła sie gdy moj chlopak zasiadał do obiadu.Pies sie rzucił na niego a on broniac sie go musial kopnąć;/ Wczoraj skonczył 4 miesiace. Prosze doradzcie cos

Paco
Bulomaniak 1
Bulomaniak 1
 
Posty: 98
Dołączył(a): Cz wrz 30, 10 18:58 pm
Lokalizacja: Wrocław/ Horsens DK

Re: straszny gryzon ciezko go poglaskac

Postprzez Natalia » Śr lis 10, 10 16:50 pm



Dragulcowe perypetie - viewtopic.php?f=32&t=4899&start=135

Is it true that Bullteriers grab and hold on? YES But what they most often grab and refuse to let go of is your heart.
Avatar użytkownika
Natalia
Bulomaniak 4
Bulomaniak 4
 
Posty: 970
Dołączył(a): So mar 06, 10 9:36 am
Lokalizacja: Warszawa/Ie

Re: straszny gryzon ciezko go poglaskac

Postprzez Paco » Śr lis 10, 10 18:05 pm

wiem wiem, odrazu go opierdzielilam ale to bylo nieumyslnie... ale nie dało rade psa złapac ani za obroze ani za kark tzn nie moglam go odciagnac od stołu w zaden sposob.. Pies waz 12 kg jest dosc masywny i troche sie wystraszylam, niewiedzialam jak go odizolowac skoro nie reagowal ani nie dalo sie go dotknac.
Co do zabawy umie juz puscic zabawke na komende ale musze ja powtarzac z 10 razy.. Ale nie rzuca sie na ludzi tzn nie zaczepia skaczac i podgryzajac. I problemowz nim nie mam jest grzeczniutki procz dzisiejszej akcji

Paco
Bulomaniak 1
Bulomaniak 1
 
Posty: 98
Dołączył(a): Cz wrz 30, 10 18:58 pm
Lokalizacja: Wrocław/ Horsens DK

Re: straszny gryzon ciezko go poglaskac

Postprzez agusia_cch » Śr lis 10, 10 19:08 pm

w to, ze 4miesieczny szczyl potrafi tak ostro warknac, ze wystraszy (tymbardziej kogos bez doswiadczenia) wierze, bo sama widzialam 3miesiecznego psa w typie asta, do ktorego za nic w swiecie bym do niego nawet nie podeszla byl tak agresywny...
ale moim zdaniem wiekszym problemem jest to, ze sie go boicie, niz fakt, ze on warkoli... jak on zrozumie, ze warkniecie powoduje u Was strach, to bedzie Wam kilka razy trudniej cokolwiek z nim wypracowac, wejdzie Wam na glowe i w najlepszym przypadku bedziecie musieli go oddac...
co do kopniecia... brawo dla Was! nawet jak to byl impuls, to i tak moim zdaniem nie powinno sie zdarzyc! dzis dostal kopniaka jutro zostanie rzucony o sciane? nie chce mi sie wierzyc ze nie mozna odciagnac 12kg szczyla, bierzesz za obroze i do klatki czy drugiego pokoju jak sie go boisz, lapiesz go tak zeby Ci nic nie zrobil, a nie kopiesz! ja sama musialam rozdzielac dwa 25kg psy i nie mialam z tym wiekszego problemu... jesli teraz masz juz problem to co bedzie za 3miesiace jak pies bedzie wazyl ponad 20kg?

proponuje jak najszybciej odwiedzic behawioryste...

agusia_cch
 

Re: straszny gryzon ciezko go poglaskac

Postprzez Paco » Śr lis 10, 10 20:13 pm

pies ugryzl mnie wreke i szarpnoł polar, to bylo zbyt agresywne jak na 4 mies psa, nigdy nie powiedziała bym ze on ma takie mozliwosci. A kopniaka nie dostal mocngo, bylo to raczej jak mocniejsze odsuniecie go. Naprawde nie dało sie przyblizyc do niego reki..Przeciez nie bede patrzec jak wsowa mi kurczaka ze stolu..

Paco
Bulomaniak 1
Bulomaniak 1
 
Posty: 98
Dołączył(a): Cz wrz 30, 10 18:58 pm
Lokalizacja: Wrocław/ Horsens DK

Re: straszny gryzon ciezko go poglaskac

Postprzez agusia_cch » Śr lis 10, 10 20:51 pm

nie chce mi sie wierzyc ze to byl pierwszy raz ze wskoczyl lapkami na stol - to pierwsza sprawa, druga sprawa, ugryzl Cie, Ty sie poddalas, on 'wygral', nastepnym razem jak mu sie cos nie spodoba tez Cie moze ugryzc, nie mozesz poddac sie takiemu szczylkowi bo gdy dorosnie mozecie miec powazny problem... ja nie pisze tego zlosliwie, sama mam problematycznego psa, i wiem, ze w takiej sytuacji trzeba troszke pracy wlozyc w zachowanie czworonoga, ale jest to do zdrobienia, bo jest mlody. ja mialam raz taka sytuacje, ze musialam psa sila do klatki zaprowadzic, zlapalam go dwiema rekoma za szyje jak najwyzej zeby mnie nie chapna i bez problemu wsadzilam go do klatki, jakbym zlapala za obroze moglby mnie ugryzc (chociaz nie sadze, ze by to zrobil, ale dla wlasnego bezpieczenstwa zrobilam tak jak zrobilam) na dluzsza mete to nie jest dobra metoda, ale chce Ci pokazac, ze mozna tak psa chwycic zeby nic nie zrobil...

agusia_cch
 

Re: straszny gryzon ciezko go poglaskac

Postprzez Paco » Śr lis 10, 10 20:59 pm

wczesniej Paco wskakiwal na stol ale sciagalam go i siedzial obok a jak byl natretny lub szczekal i skakal to stosowałam TO. to pierwszy raz. Dzieki za pomoc nastepnym razem bede wiedziala co zrobic

Paco
Bulomaniak 1
Bulomaniak 1
 
Posty: 98
Dołączył(a): Cz wrz 30, 10 18:58 pm
Lokalizacja: Wrocław/ Horsens DK

Re: straszny gryzon ciezko go poglaskac

Postprzez Szajba » Cz lis 11, 10 4:19 am

Jeśli pies 12 kg to dla was masywny pies to przepraszam... Ale dlaczego bullterier?
Walka o miskę z właścicielami? No to rozumiem, że ze strony psa są próby żebractwa i wyłudzenia, nawet próby wykradzenia, ale warczenie? Zacznijmy od tego, że psa się nie podkarmia pod stołem. Nie ważne czy to wujek, babcia, ciocia, czy tzw. dzień dobroci dla zwierząt. Nie ma dawania czegokolwiek co jedzą ludzie. Tak, tak, nawet, gdy gotujecie i coś spadnie z blatu, "to nie dla psa kiełbasa". pies ma swoje żarcie i koniec! Używanie przemocy wobec psa? Tj kopnięcie? Kopiecie sobie grób, bo pies lada dzień wam pokaże na co go stać, a wtedy 20parę kilo nie będzie już tym słodkim 12kg.
Również nie jestem w stanie uwierzyć, że piesek po raz pierwszy wchodzi pyskiem i łapami na stół! Może sami tego nie zauważyliście do tej pory, ale sami pokazujecie psu granice, skoro wolno to wolno. raz, dwa razy Mu się udało i to wystarczyło by pies pomyślał, że to jego rewir.
A gdy piesek zachowa się w sposób agresywny to nie okazywać strachu, ale zbulwersowanie tj "Ty gówniarzu, na co Ty sobie pozwalasz?" A nie "Ojej mały piesku, ale mnie wystraszyłeś, a jak urośniesz będziesz trząsł całym domem". Psa jak nie za obrożę, za kark można złapać za klatę i przycisnąć za nią do siebie lub do ziemi. To Wy jesteście Panami, a pies ma przywilej korzystania z Waszych dóbr. A jak nie przyjmuje tego to nie siłą fizyczną okazywać Mu wyższość, ale siłą psychiczną. Pozdrawiam i będzie dobrze ;)
Avec L'Amour KIA Sunflower Power

Szajba
Pomocny wiedzą: 3
Pomocny wiedzą: 3
 
Posty: 294
Dołączył(a): Śr maja 19, 10 18:18 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: straszny gryzon ciezko go poglaskac

Postprzez nox aeterna » Cz lis 11, 10 16:17 pm

Na wstępie powiem, że nie chcę występować z pozycji eksperta, bo większość forumowiczów jest o lata świetlne przede mną w doświadczeniu z bulami, ale chciałam się podzielić moją historią, bo mieliśmy podobny problem z naszym Pattonem. Kochany, ale i charakterny z niego gość i od początku wiedzieliśmy, że jego i przede wszystkim nas, czeka wiele nauki. Zamieszkał z nami jak skończył 10 tyg. i ważył 10 kg i od razu pokazał, że jest silną i lubiącą stawiać na swoim kruszyną. Szczególny problem miał mój mąż, nie dość że to jego pierwszy pies, to ma do tego raczej pasywny charakter, i o ile pies od początku mnie słuchał, to jego nawet nie słyszał i robił swoje. W czasie kilku mocnych wkrętek, gdzie cokolwiek by się nie zrobiło tylko pogarszało się sytuację, mąż poszedł po rozum do głowy i zrobił dokładnie to o czym mówi Szajba, przestał psa się bać i wpadać w panikę, gdy pies próbował coś osiągnąć siłą. Z naszego-krótkiego jeszcze-doświadczenia, wiemy że pewne sprawy trzeba najpierw przepracować w sobie, bo inaczej niczego się nie osiągnie w wychowaniu psa. Teraz nasza kluska ma 4,5 m-ca, waży 20 kg i jest jednym wielkim mięśniem, wolę nie myśleć jakby wyglądała sytuacja gdybyśmy nie nauczyli sobie z nim (i ze sobą) radzić. Nadal zdarza mu się nakręcić, próbować coś wymusić najpierw szczekaniem a potem szczypaniem lub podgryzaniem, ale TO działają, najczęściej wystarczy jeden. A zaczynaliśmy od sytuacji, że pozornie wyciszony pies był wypuszczany z klatki i natychmiast się znowu nakręcał i gryzł, co skutkowało ponownym zamknięciem. Szlag nas kilka razy mało nie trafił, bo wydawało się nam, że nic nie działa, czuliśmy się bezradni, ale najgorsze co można zrobić to się wycofać, więc konsekwentnie Pattonka zamykaliśmy na 1-2 min.aż się naprawdę uspokoił. Nie musieliśmy długo czekać na efekty i teraz zarówno on, jak i my o niebo lepiej panujemy nad sobą, a "wkrętki" zdarzają mu się niezwykle rzadko. Dlatego wychowanie psa wyobrażałam sobie zawsze jako współpracę, nie mogę oczekiwać, że nic nie dając, coś dostanę, uczymy się i my i on, cały czas i pewnie jeszcze wiele przed nami. Życzę Ci przede wszystkim wytrwałości, konsekwencji i zimnej oceny sytuacji w wychowaniu Paco, na pewno wszystko się ułoży. Bardzo mocno trzymamy za Was kciuki. Pozdrawiam! :D
Obrazek

nox aeterna
Pomocny wiedzą: 1
Pomocny wiedzą: 1
 
Posty: 31
Dołączył(a): Wt lis 02, 10 21:41 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: straszny gryzon ciezko go poglaskac

Postprzez Paco » Śr sty 19, 11 18:12 pm

Hej to znow ja ze swoim wiekszym (6miesiecy) problemem.. Troche sie zalamalam bo nie daje rady z ta swinia juz tym b ze jestem z psem 24 na dobe.. Pako juz nie skacze nam do talerzy choc czasem probuje liznac cos dyskretnie ale pojawil sie inny problem. Moze nie gorszy ale bardzej wnerwiajacy- siedze sobie np przy kompie wszystko fajnie az tu nagle głosne piszczce szczekniecie kolo mojego ucha. Bembenek peka. Owracam sie a on stoi murem i szczeka jak najety i nic a nic nie slucha i nie wiem co chce szczeka na mnie jakbym mu nie wiem co zrobila i tak jest bardzo czesto;( jak zacznoie szczekac nie moge go uciszyc;(
A i jeszcze jedno- nauczyłam psa by kiedy chce sie bawic przyniosl zabawke- bo wczesniej to skakal i gryzł nas- no i niby cos zajarzyl bo czasem tak robi ale bardzo rzadko.. Staram sie to z nim wałkowac ale pies bardzo czesto poprostu szczypie. Np stoje w kuchni cos gotuje i nagle skacze i szczypie mnie zabkami w tylek i ucieka;( mojego chlopaka po kolanach po uszach nosie-niewazne co robimi gdzie jestesmy, pies sie tak zachowuje. Kiedy cos zlego robi w domu stosuje TO i po 2-3 razie to pomaga. Ale zeby zastosowac TO musze sie niezle pomeczyc-Pako jest tak szybki i zwinny ze ciezko mi go zlapac i wtedy proba ukarania go to dla niego zabawa bo on ucieka po calej hacie lata jak perszing a ja za nim;(
Stawia sie ciagle chce dyrygowac- wiem bul to nie byle bokeserek ale jak nad nim zapanowac? by mnie sluchal??

Poradzcie cos...

Paco
Bulomaniak 1
Bulomaniak 1
 
Posty: 98
Dołączył(a): Cz wrz 30, 10 18:58 pm
Lokalizacja: Wrocław/ Horsens DK

Re: straszny gryzon ciezko go poglaskac

Postprzez nadine22 » Śr sty 19, 11 21:09 pm

jak szczeka to niech se szczeka - nie reaguj i nie patrz na niego w końcu mu się znudzi. A jak już nie dajesz rady to naszczekaj na niego tez - nie wiem co na to behawiorysci ;) ale jak Zoch kiedyś też darł ryja bez sensu to się wkurzyłam i naszczekałam na nią bardziej i tak się zdziwiła że aż się zamknęła :D :D :D
Obrazek
Avatar użytkownika
nadine22
Pomocny wiedzą: 3
Pomocny wiedzą: 3
 
Posty: 564
Dołączył(a): Pn cze 23, 08 15:00 pm
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie


Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wychowanie i szkolenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości